Fluoweek! (Allen)
Nu we ons in de dokerste periode van het jaar bevinden, willen we zichtbaarheid in het verkeer eens extra in de kijker zetten. Een fluohesje vergroot je zichtbaarheid in het verkeer aanzienlijk, ook overdag en bij helder weer! Tijdens onze jaarlijkse fluoweek kunnen kinderen hun fluo-accessoires laten oplichten bij de speciale lampen aan de inkom. Kijk maar!
Speelplaatsbuddy's (Allen)
Binnenkort starten onze speelplaatsbuddy's. Dat zijn gemotiveerde kinderen van L4 tot L6 die samenwerken om activiteiten op de speelplaats te begeleiden. Ze helpen om bijvoorbeeld (gezelschaps)spelletjes aan te leren, scheidsrechter te zijn, voor te lezen of kleine onderhoudstaken te begeleiden. De school zorgt voor materiaal. Alle geïnteresseerde leerlingen kregen een opleiding van meester Tuur en juf Ingrid. Ze hoorden wat de bedoeling is, hoe ze moeten omgaan met conflicten, welke spelletjes mogelijk zijn. Vrijdag komen ze opnieuw samen. Er kwamen ook al heel leuke ideeën van de kinderen: bikkelen, hinkelen, touwtjespringen, verstoppertje, dansjes aanleren, tikspelen... Onze middagpauzes worden straks heel erg leuk!
Kerstviering lager (Pastoraal)
Tijdens de advent trok de lagere school naar de Onze-Lieve-Vrouwekerk voor een kerstspektakel. De leerlingen en leerkrachten van het 3e leerjaar dompelden ons onder in de kerstsfeer met een mooi kersttoneel met een eigentijdse twist. We konden genieten van dans, zang en toneel bij het geboorteverhaal van Jezus.
Kerstmarkt (Allen)
Gisteren konden we ons helemaal onderdompelen in de gezellige kerstsfeer. Het oudercomité zorgde voor een fantastische kerstmarkt. Je kon genieten van winterse lekkernijen, kraampjes met allerlei handgemaakte spulletjes, een echt kinderkerstkoor, een jeugdkersorkest, knisperend vuur in de vuurkorven. Het was een heel geslaagde editie. Dank je wel aan het organiserend oudercomité, de mensen die de kraampjes bemanden, de kinderen die zongen en speelden en de mensen die op bezoek kwamen.
Aan iedereen wensen we heel gezellige feesten!
Startkracht (jaarthema)
Rob Rood en Bob Blauw maakten zich klaar om startkracht nog een laatste keer te tonen toen ze onderbroken werden door een leerling die heel wild en luid de klas binnenkwam. Met enkele voorbeelden en grappige situaties kregen we te zien wat de startkracht betekent.
We hangen ons gerief netjes aan de kapstok, we komen stil de klas binnen en we wandelen rustig naar onze plaats.
Heb jij de startkracht al onder de knie? De posters aan de deuren kunnen ons helpen om aan de startkracht te werken.
Wie graag nog eens meedanst, vindt hieronder het lied van de Superhelden.
Een voetpad voor de voetgangers (Verkeer)
De veiligheid van de kinderen in het verkeer is iets waar we als school altijd voor gaan. Als we de schoolpoort verlaten, gaat het fluohesje altijd aan om goed zichtbaar te zijn. We stappen in groep op het voetpad... maar dan gaat het verkeerd. Een aantal ouders verkiezen het gemak van één boven de veiligheid van anderen. Dit dwingt voetgangers om op de weg te stappen, buggy's kunnen niet meer door.. . allemaal om toch maar 100m minder te stappen.
Wil je als ouder de drukte aan de schoolpoort vermijden bij het ophalen? Laat je kind meestappen met de rij. Onze vijf rijen brengen groot en klein naar makkelijk bereikbare plaatsen.




































