Olé Onomatopee (meester Dieter)
Na een kennismaking met Onomatopeeën gingen we zelf aan de slag. We bedachten een verhaal en bijhorende klanknabootsingen. Als kers op de taart namen we ons verhaal op zodat de hele wereld kan meegenieten van ons creatieve brein.
Een verhaal door Ruhitha, Stella & Jade

Project transport (meester Dieter)
Als herhaling en deels voorbereiding op de proeven gingen wij vandaag aan de slag met een project rond 'transport'. We doken de Prehistorie en de Klassieke Oudheid in om de evolutie van transport in een woordspin te zetten. Ook berekenden we snelheden van wandelaars, wielrenners en paarden. Als praktische opdracht bouwden we een auto die je kon opwinden om daarna te laten rijden.
Yippee Yee, de proeven (L6)
Over enkele weken beginnen wij met de grote kerstproeven. De pret kan blijkbaar niet op in het zesde leerjaar :)
De planning en de te kennen leerstof kregen de leerlingen al mee op papier. Natuurlijk is deze info ook digitaal terug te vinden.
proevenplanning (pdf)
leerstof (pdf)
Tips
- Slaap voldoende en goed. Een uitgerust hoofd kan veel makkelijker zaken onthouden, maar vooral verbanden leggen.
Op stap naar (L6)
Het lijkt nog veraf maar het komt toch steeds dichterbij. Leerlingen van het zesde leerjaar maken de overstap naar het secundair of de middelbare school. In dit artikel komt steeds de nodige info voor aanmelden, opendeurdagen enz.
In de klas zijn we reeds gestart met de voorbereiding op die overgang. We brengen onze talenten en interesses in kaart en we verkennen de vele nieuwe zaken die op ons afkomen.
Normaal krijgt elke ouder voldoende info in de digitale en gewone bus i.v.m. opendeurdagen, aanmeldingen en inschrijvingen. Daarnaast voorziet het CLB een online-infomoment waarin de structuur van het secundair mooi wordt uitgelegd. Een aanrader voor ouders waarvan het oudste kind binnenkort de overstap maakt.
Belangrijke data
24 november 2025 - Infomoment in de klas voor de leerlingen (tijdens de uren)
20 januari 2026 - Webinar voor ouders (werking secundair, A-stroom, B-stroom...)
22 januari 2026 - Webinar voor ouders (werking secundair, A-stroom, B-stroom...)
26 maart 2026 - Oudercontact L6 (in functie van de studiekeuze)
31 maart 2026 - Start aanmeldingen regio Kortrijk
24 april 2026 - Einde aanmeldingsperiode
19 mei 2026 - Laatste datum waarop resultaten van aanmelding bekend gemaakt worden. Ten laatste op die datum weet je voor welke school je een gereserveerde plaats hebt.
Interessante websites
Inschrijven voor een secundaire school in regio Kortrijk
VCLB
Onderwijskiezer (alle scholen en richtingen)
Brownies te koop (L6)
Op donderdag werd onze bestelling van 860 dozen brownies geleverd. De grote verkoop ten voordele van onze bosklassen kan beginnen. Alle geïnteresseerden kunnen een leerling van L6 aanspreken om een doos aan te kopen voor €9. Op de kerstmarkt zullen wij ook aanwezig zijn met een browniekraampje.
De bestelling kwam toe op vier grote palletten. Als één grote machine pakten we alles uit, brachten dit naar de dienst etikettering om vervolgens in ons magazijn in stapels per 10 klaar te zetten, klaar voor de ophaling door ouders en leerlingen.
- De Groote Oorlog (L6)
- Project wind (meester Dieter)
- Op de foto (meester Dieter)
- Wonderfestival (meester Dieter)
- Competitie met robots (meester Dieter)
- Evacueren en genieten (L6)
- Verbonden (meester Dieter)
- Oriëntatieloop in De Gavers (L6)
- Uit de dode hoek (L6)
- Robots met een missie (meester Dieter)
- Sportdag (L6)
- Naar de bib (meester Robbe)
- Op wereldreis (meester Dieter)
- September, spinnenmaand (L6)
- De eerste stapjes in L6 (meester Dieter)






















